| Part Number | WA70ORNR |
| Product Name | Bolt-On End Segment (Right Hand) |
| Product Type | Wheel Loader GET Component / Tooth Holder |
| Compatible Machine Models | Komatsu WA700 Wheel Loader |
| Application | Mounts to bucket lip end (right side) to secure replaceable teeth |
| Type | Bolt-On End Segment |
| Position | Right Hand (RH) |
| Weight | 167.0 lb (75.8 kg) |
| Design Angles | 15.0° (Section A-A), 81.0° (4 places) |
| Square Sections | 1.4" square (4 places) |
| Section Features | 3.4" (3 places), 1.9", 4.25", 7.5" |
| Mounting Type | Bolt-On |
| Plow Bolt Assembly | A114-412 |
| Bolt Quantity per Segment | 4 assemblies |