427-70-13611
| Availability: | |
|---|---|
Product Data Sheet: Komatsu PC750 PC800 PC1250 Protective Shield GUARD Sidebar Protector 427-70-13611
Part Number: 427-70-13611

| Item | Specification |
|---|---|
| Part Number | 427-70-13611 |
| Product Name | Protector / Sidebar Protector / Guard |
| Compatible Machine Models | Komatsu PC750, PC800, PC1250 (and other similar models) |
| Application | Protects the sidebar of the excavator bucket from wear. |
| Single Weight | - |
| Dimension A (Length) | 655 mm |
| Dimension B (Width/Height) | 50 mm |
| Dimension C (Height/Depth) | 300 mm |